Wakacyjne spotkania ze sztuką

Czy duży niebieski tir, zatrzymany w przestrzeni miejskiej może stać się miejscem spotkań dzieci ze sztuką? Jak najbardziej! Przez całe wakacje, zaplanowano w nim cykl warsztatów, rozwijających umysł młodego twórcy.

W ramach drugiej edycji projektu „Sztuka rzecz (nie) zbędna”, najmłodsi gdańszczanie poznają nie tylko zagadnienia związane ze sztuką, ale również; uczą się łączyć nowe smaki, wsłuchują się w dźwięki miasta, tworzą własne graffitti oraz artystyczne instalacje. Wszystko z lekkim zabarwieniem filozoficznym, aby wykształcić w młodych twórcach zdolność zadawania pytań, dających wyczerpujące odpowiedzi. Zajęcia odbywają się w LKW Gallery, czyli w tirze zakleszczonym przy ul. Szopy w Gdańsku.

– Tir jest wciśnięty pod most, jakby zatrzymał się na drodze. W środku tworzy się przestrzeń warsztatowa dla dzieci. Rozwijamy nich kompetencje krytycznego oraz estetycznego myślenia, a także zachęcamy do odkrywania w sobie małego twórcy. Stymulujemy również rozwój osobisty  – mówi Monika Górska, jedna z prowadzących warsztaty.

Na każdy temat przeznaczono 5 dni. Do tej pory odbyły się warsztaty kulinarne, artystyczne oraz muzyczne. Za każdym razem, organizatorzy łączą praktykę z teorią. Na warsztatach kulinarnych, dzieci mogły próbować różne smaki. Poznały m.in. kurkumę i dowiedziały się, że cynamon to suszona kora drzewa. Podczas warsztatów muzycznych, wybrały się na spacer po Gdańsk noclegi, aby wsłuchać się w dźwięki miasta, odnaleźć ludzi grających na instrumentach oraz zobaczyć organy w Bazylice Mariackiej.

Wakacyjne spotkania ze sztuką odbywają się w LKW Gallery, tworzącą Galerię Zewnętrzną Miasta Gdańska, organizowaną przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.