Rewa

Rewa to wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Kosakowo, między miastem Gdynia a a miejscowością Puck, na Kaszubach. Miejscowość z dwoma letnimi kąpieliskami i dwiema przystaniami morskimi dla rybaków. Miejscowość o charakterze rybackim. W miejscowości znajduje się parafia rzymskokatolicka. Ciekawym i fajny miejsce noclegi w Rewie jaki warto odwiedzić jest Aleja Zasłużonych Ludzi Morza. Początek miał miejsce w 2004 roku kiedy to na Cyplu Rewskim (tzw. Szperku) odsłonięto Krzyż Morski oraz tablice upamiętniające gen. Józefa Hallera, Klemensa Długiego to rewski armator rybackiego oraz Jana Leszczyńskiego – wybitnego wychowawcę kadr morskich.Rewa znajduje się między Puckiem a Gdyunią.

Rewa noclegi o niewielkie kąpielisko żyjące z turystyki i z rybołówstwa oraz sportów wodnych.W czasie opadania wód równie fenomenalnym zjawiskiem są ukazujące się na powierzchni morza wysepki. Te niewielkie kawałeczki lądu są dostępne dla turystów, ale dostać się do nich można jedynie korzystając z np. motorówki. Ciekawostką jest, że można tu dotknąć suchą ręką zatopionego okrętu podwodnego, który spoczywa na dnie morza. Wydarzeniem przyciągających turystów jest Marsz Śledzia. Zimą i latem wędrują dziesiątki osób przecinając Zatokę Gdańską na 10-kilometrowym odcinku między Kuźnicą a Rewą.

Noclegi nad morzem to popularny kierunek wybierany przez turystów. Osoby pragnące odpocząć w spokoju, w zacisznej spokojnej miejscowości, powinny wybrać Rewę. Co ciekawe ta turystyczna wieś należy do Kaszub co dodaje atrakcyjności. Rewa noclegi to także doskonała baza wypadowa na rower. Ruch turystyczny związany jest z położeniem.Od tego czasu co roku umieszcza się tu kolejne trzy tablice upamiętniające osoby związane z morzem. Kaszuby noclegi w Rewie znajdują się dwie przystanie morskie dla rybaków Rewa I obejmuje pas plaży wschodniej przy zejściu ul. Morskiej i Rewa II – pas plaży północnej w pobliżu ul. Rybackiej.

Można także tu pojeździć na rowerze po leśnych trasach, wzdłuż plaży a dzięki dobremu połączeniu z Gdynią stanowi świetne miejsce do wypoczynku. Piaszczysty Cypel Rewski, osłaniający niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu i kitesurfingu. Miłośnicy sportów wodnych z pewnością będą zadowoleni i docenią dobrze przygotowaną infrastrukturę. Miejscowość z dwoma letnimi kąpieliskami i dwiema przystaniami morskimi dla rybaków. W miejscowości znajduje się parafia rzymskokatolicka pw. św. Rocha, należąca do dekanatu Gdynia-Oksywie, archidiecezji gdańskiej. Rewa stanowi alternatywę dla często zatłoczonych miejskich kąpielisk Trójmiasta.