Poronin

Wszyscy znają uroki przepięknej miejscowości, jaką jest Zakopane. Często właśnie ta miejscowość jest nazywana przez turystów i miejscowych „Zimową stolicą Polski”. To tatrzańskie miasto ma bogatą ofertę noclegową i gastronomiczną. Przybywają tu również miłośnicy zimowych sportów. Miasto przyciąga jednak o każdej porze roku, a z wychodzących stąd szlaków można dotrzeć w najpiękniejsze miejsca Tatr.

Dlatego tak dziwi i szokuje fakt, że kiedyś Zakopane nie było tak znane, a jego miejsce zajmował licznie odwiedzany przez turystów z całego świata Poronin noclegi i to właśnie ta, pełna niezaprzeczalnej magii widoków, była odwiedzana przez znanych, wielkich w swym kunszcie artystycznym i politycznym, Polaków.

Przez tą piękną miejscowość przechodzi wiele szlaków turystycznych, a samo miejsce jest świetną bazą wypadową dla amatorów białego szaleństwa. W samym Poroninie znajduje się kilka wyciągów narciarskich, które zadowolić mogą każdego. Kolejną atrakcją, która nie pozostawiając wątpliwości jest atutem tej uroczej miejscowości, jest duża liczba zabytków. Przez Poronin przechodzą liczne szlaki turystyczne, między innymi szlak oscypkowy czy wiele szlaków rowerowych, którymi dotrzeć można do pobliskich miejscowości.