Podgórzyn

Podgórzyn jest najbardziej zaludnioną wsią Gminy Podgórzyn noclegi blisko centrum. Zwarta i łańcuchowa zabudowa tej wsi biegnie w górę potoku Miłkówka ponad 4 km, na wysokości od 415 do 655 m n.p.m. Z miasta Miłków jest niedaleko do miejscowości Karpacz, Kaplicy św. Anny nad Sosnówką, a osoby pasjonujące się pomnikami dendrologicznymi powinny udać się na spacer aleją kasztanowców. Podgórzyn noclegi jest to miejscowość w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim, w gminie Podgórzyn noclegi blisko parku. Wybierając Podgórzyn noclegi, na wakacjach lub wyjątkowo tylko przejeżdżając warto zajechać do Żywego Skansenu Piekarnictwa i skosztować tradycyjnie wypiekanego chleba, wyrabianego według wiekowych, pilnie strzeżonych receptur i z starannie dobranych składników. Przy wypieku działają stare piece opalane drewnem i to między innymi dzięki temu produkt ma taki wyjątkowy zapach. Warto wspomnieć że wyrabiany w Skansenie chleb z orzechami w 2015 roku znalazł się na wysokim piątym miejscu w konkursie na Najlepszy Chleb w okolicy Jeleniej Góry. Istotną informacją jest to że Skansen jest otwarty przez dwa dni w tygodniu czyli środę i niedzielę.W roku 2017 przy jednej z najbardziej uczęszczanych dróg w Podgórzyn noclegi blisko wyciągu, na skrzyżowaniu dróg Jana Pawła II i Nowej, ustawiony został Pomnik Muflona na miejscu zwanym Skwerze Seniora. Wybór zwierzęcia był przemyślany ponieważ obszar obecnie należące do gminy były kiedyś gęsto zamieszkiwane właśnie przez muflony, a jego symbol znajduje się w herbie gminy Podgórzyn.

Mieszkańcy wierzą, że jest to pierwszy krok do tego, aby te wyjątkowe zwierzęta powróciły do regionalnych lasów.Tuż obok Pomnika Muflona, w pobliskim lesie, mieści się prawie zapomniana już obecnie atrakcja przyrodnicza jaką jest Rozpadlisko Skalne. Nawet wśród obywateli Podgórzyna znaleźć można wiele osób, które o niej nie mają pojęcia i nigdy tam nie byli. Pomiędzy dwoma skałami o wielkośći kilku metrów mieści się wąska szczelina, o dystansie około 30 metrów, którą można przekroczyć a na jej mecie ustawiona została drabinka umożliwiająca wspinaczkę na szczyt tej formacji skalnej.

Kiedyś znajdował się tam punkt widokowy o czym świadczą pozostałości po barierkach zabezpieczających. Wyjątkowo urokliwe miejsce do odwiedzenia podczas spaceru po okolicy.Do Rozpadliska najprościej dotrzeć idąc ulicą Nową w stronę lasu gdzie mijając po lewej stronie pomnik Muflona i blok mieszkalny, a po prawej będzie wielki dąb, a następnie szukać należy drogowskazów informujących o tym, że od szczeliny dzieli nas 250 metrów.