Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Taekwondo Olimpijskim

Organizatorem turnieju popularyzującego taekwondo olimpijskie w Małopolsce jest Klub Arcus Krynica. Imprezę wspiera MOSiR w Krynicy-Zdroju oraz Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. Wychowankowie trenera Jarosława Jarząba 4 dan to medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. Historia taekwondo w Krynicy sięga roku 1982r.
W tym okresie po tytuły Mistrza Polski sięgnęli: Jan Biernat, Jarosław Jarząb, Beata Ziębowicz, Karolina Sudo, Iwona Kosiorek, Konrad Rajda. Kryniczanka Iwona Kosiorek dwukrotna medalistka Mistrzostw Europy obecnie startująca w barwach KS Grunwald Poznań walczy jako jedna z dwóch polek o olimpijską kwalifikacje do Londynu. Krynickie zawody są pierwszym krokiem na drodze młodych wojowników, którzy w przyszłości ubiegać sie będą o najwyższe laury. Małopolskie kluby w śród nich KS Turbacz, LZS Macierz Lipnica Murowana, TKD Podhale i oczywiście Arcus Krynica przystąpiły od 2011 roku do Ligi Słowackiej w ramach, której organizowane jest kilka turniejów na terenie Polski, Węgier, Czech i Słowacji. W Krynickich zawodach udział weźmie blisko 20 klubowych reprezentacji.
Na trzech matach startować będą zarówno dzieci, juniorzy i seniorzy. Zawody sędziować będzie 18 sędziów, a wszystko to 8 października na Hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-zdroju. Zapraszamy na walki finałowe na godz. 14:30. Krynica noclegi zaprasza.