II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Kościelisku

2 i 3 sierpnia wszyscy miłośnicy psów muszą stawić się w komplecie na II Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kościelisku Kirach. Na wystawie będzie można podziwiać prawie 1500 psich piękności z całej Europy.

Wystawa ma już prawie 50-letnią tradycję, ale od dwóch lat szczyci się statusem Międzynarodowej Wystawy i stąd cyfra „dwa” w nazwie. Tadeusz Wirmański, przewodniczący Zarządu Oddziału Związku Kynologicznego w Zakopanem zapowiada, że będzie tu wystawa rekordowa. Do Kościeliska na stadion biathlonowy w Kirach zjedzie 1451 psów z tak oddalonych od nas zakątków, jak Hiszpania, Wielka Brytania, Skandynawia, czy Moskwa.
Wystawa będzie się odbywać w sobotę i niedzielę w godz. 10-18. Najpierw odbędą się półfinały, a w niedzielę poznamy najpiękniejsze psy w każdej z kategorii, a także najpiękniejszego psa całej wystawy – finał finałów zaplanowano na niedzielę na godz. 17:30.
– W tym roku przewodniczącym jury jest Cristian Stefanescu z Rumunii, co jeszcze podnosi prestiż naszej wystawy – mówi Tadeusz Wirmański.
Na wystawie nie zabraknie także oczywiście owczarków podhalańskich, imprezie towarzyszyć będzie także muzyka góralskiej kapeli. Impreza to nie tylko spotkanie miłośników czworonogów, ale wspaniała promocja naszego regionu, Kościeliska – na weekend razem z psami przyjedzie do nas kilka tysięcy osób.
Sponsorami wystawy są firmy: TropiDog i Beaphar. Patronat medialny objął Tygodnik Podhalański.